Sztuczne kwiaty w biurze – strzeż się tego!

By Maj 27, 2018 w Biuro, Poczekalnia, Recepcja | 0 komentarzy

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Kwiaty są jedną z najczęściej stosowanych dekoracji pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Dodają kolorów, a jednocześnie oczyszczają powietrze i zapewniają przyjemniejszą atmosferę. Kwiaty wymagają również opieki i to jest jednym z powodów, dla których część osób decyduje się zastąpić prawdziwe kwiaty cięte lub doniczkowe ich sztucznymi odpowiednikami. Osoby te robią to z czystej wygody, nie zdając sobie sprawy z tego, że szkodą również swojemu zdrowiu. Dlaczego kwiaty żywe są lepsze od sztucznych kwiatów z plastiku?

 

Kwiaty sztuczne – łapacze kurzu

 

Wszystko co ma duże powierzchnie, jest potencjalnym łapaczem kurzu. Kwiaty wykonane z tworzyw sztucznych dodatkowo mogą się elektryzować, co jeszcze bardziej przyciąga zanieczyszczenia i kurz obecny w powietrzu. Osiada on na wszystkich powierzchniach dekoracji, wzbijając się w powietrze przy najmniejszym poruszeniu. W efekcie prowadzi to do permanentnego zanieczyszczenia powietrza, co z kolei może wywoływać alergie i uczulenia u pracowników. Nie jest to jednak jedyny powód, aby szerokim łukiem omijać sztuczne kwiaty w biurze. Wiele z nich zostało wyprodukowanych z kiepskich gatunków tworzyw, którym towarzyszy przykry zapach, bardzo uciążliwy przy dłuższym przebywaniu w ich sąsiedztwie. Z pewnością jest on dobrze znany wszystkim, którzy mieli kiedykolwiek do czynienia z tanimi produktami z Chin. Oddychanie powietrzem, w którym obecna jest tak woń, może prowadzić do częstych bólów głowy i złego samopoczucia.

 

Zastąp sztuczne żywym

 

Obawiasz się pielęgnacji kwiatów żywych? Częstego podlewania i mycia liści? A czy wiesz że możesz wybrać takie kwiaty doniczkowe, które są naprawdę mało wymagające w pielęgnacji? Bez trudu można znaleźć gatunki, które wystarczy podlewać raz w tygodniu. Biuro z takimi żywymi kwiatami zyska na autentyczności, poprawi się również komfort pracy. Doskonałym przykładem prostej roślinki do biura są paprotki. Ich duże, zielone liście mają dużą wydajność w oczyszczaniu powietrza, a jednocześnie nie wymagają częstego podlewania. Paprotki najlepiej ustawić na wysokich meblach – na przykład na górze szaf lub regałów, które znajdują się w każdym biurze.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *